Ce se întâmplă-n TM? E Fain La Timișoara · 1 min

O seară magică la Timișoara – Concert la lumina lumânărilor în Sinagoga din Cetate

Sursă Imagine Pe 14 septembrie, Timișoara trăiește un moment unic: pentru prima dată, Sinagoga din Cetate își deschide porțile pentru o seară multisenzorială, în care muzica și lumina se împletesc într-un spectacol memorabil. Sub bolțile încărcate de istorie, mii de lumânări vor transforma spațiul într-un decor feeric, iar acordurile muzicii vor purta publicul într-o călătorie

O seară magică la Timișoara – Concert la lumina lumânărilor în Sinagoga din Cetate

Pe 14 septembrie, Timișoara trăiește un moment unic: pentru prima dată, Sinagoga din Cetate își deschide porțile pentru o seară multisenzorială, în care muzica și lumina se împletesc într-un spectacol memorabil.

Sub bolțile încărcate de istorie, mii de lumânări vor transforma spațiul într-un decor feeric, iar acordurile muzicii vor purta publicul într-o călătorie emoționantă, plină de sensibilitate și frumusețe.

Evenimentul face parte din seria concertelor Multisenzorial, o experiență care cucerește publicul din întreaga țară și care ajunge acum și la Timișoara, într-una dintre cele mai frumoase locații ale orașului.

Biletele pot fi achiziționate de pe site-ul oficial:

🎟️ bilete.multisenzorial.com

0 Apreciază 0 comentarii

Conectează-te pentru a comenta